Gry  »  Aktualności  »  Need for Speed wraca pod skrzydła Criterion Games
Need for Speed: Heat

Need for Speed wraca pod skrzydła Criterion Games

2020-02-13 - J. Kruczek     Tagi: Criterion Games, EA Games, Need for Speed, NFS
Electronic Arts zdecydowało się przekazać serię Need for Speed w ręce studia Criterion Games. Twórcy serii Burnout i weterani gatunku maja się ponownie zmierzyć z próbą przywrócenia blasku kultowej serii.
 
Co ciekawe powodem zmiany dewelopera nie była zdaniem EA jakość gier od studia Ghost Games. Wydawca próbował stworzyć w Goteborgu studio na poziomie AAA, ale niestety cały czas problemem było pozyskanie fachowców. Znacznie łatwiej gromadzić zespół w Wielkiej Brytanii, dlatego markę Need for Speed przeniesiono z powrotem do Criterion Games w brytyjskim Guildfordzie.
Need for Speed: HeatNeed for Speed: Heat
Studio Ghost Games zostanie przekształcone w zespół wspomagający innych deweloperów. Część pracowników zostanie przeniesiona do Criterion Games. Co ciekawe podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku kiedy to seria NFS została zabrana studiu Criterion Games, a jego pracownicy zostali oddelegowani od szwedzkiego dewelopera. Teraz wracają do swojego pierwotnego studia. W efekcie nad serią NFS nadal będą pracować ci sami ludzie, z tym że zespół będą mogły łatwiej zasilić nowe talenty.
Need for Speed: HeatNeed for Speed: Heat
Need for Speed: HeatNeed for Speed: HeatNeed for Speed: HeatNeed for Speed: HeatDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Need for Speed wraca pod skrzydła Criterion Games