Gry  »  Aktualności  »  WRC 5 pierwszą oficjalną grą WRC w rozgrywkach e-sportowych ESL
WRC 5

WRC 5 pierwszą oficjalną grą WRC w rozgrywkach e-sportowych ESL

2015-09-30 - J. Kruczek     Tagi: Komputer PC, Playstation 4, Playstation3, WRC 5, WRC, Xbox 360, Xbox One
Wydawca i dystrybutor BigBen Interactive, Promotor WRC, Kylotonn Games oraz największa światowa liga e-sportowa, ESL, ogłosili, że w 2016 roku zostaną rozegrane mistrzostwa e-sportowe WRC. Światowy turniej oparty będzie o WRC 5, oficjalną grę na licencji FIA World Rally Championship. Po raz pierwszy w historii, oficjalne mistrzostwa e-sportowe będą rozgrywane równolegle z każdą rundą rajdów WRC w sezonie 2016.
 
FIA World Rally Championship (WRC) to jeden z najbardziej wyzywających sportów rajdowych, stawiający kierowców naprzeciw najcięższych i najbardziej zróżnicowanych warunków. WRC 5 stanowi doskonały pomost pomiędzy kierowcami, a graczami. Pomiędzy prawdziwymi rajdami, a tymi wirtualnymi, kumulując emocje wywoływane przez te dwa różne światy. Mistrzostwa e-sportowe WRC Championship wystartują w styczniu 2016r, równocześnie z rozpoczęciem sezonu 2016 w WRC.
WRC 5WRC 5
„Wielu fanów WRC od dawna sygnalizowało chęć wzięcia udziału w rozgrywkach online. Spędziliśmy mnóstwo czasu zastanawiając się nad czymś nowym i naprawdę ekscytującym” - wyjaśnia Alain Jarniou, Game Director WRC 5. „E-sport rozwija się w ogromnym tempie z roku na rok, a pomimo tego jest zaledwie parę gier motoryzacyjnych, które oferują zmagania online. Sądzimy, że WRC na arenie e-sportowej będzie najlepszym wyzwaniem dla fanów gier motoryzacyjnych i rajdów” - podsumowuje Alain Jarniou.
 
Najlepsi kierowcy e-sportowi będą walczyli online na Twitchu aż do epickiego, finalnego starcia w trakcie ostatniej rundy WRC w sezonie 2016. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych niebawem.
WRC 5WRC 5
„Jesteśmy zachwyceni faktem, że tak ekscytująca gra motoryzacyjna integruje się z naszym e-sportowym ekosystemem” - mówi Samy Ouerfelli, Dyrektor Zarządzający ESL Francja. „Oficjalne mistrzostwa WRC z pewnością będą pełne tego, co najlepsze w e-sporcie motoryzacyjnym, gromadząc fanów na całym świecie nie tylko wokół rozgrywek online, ale i też rzeczywistych rajdów”.
 
WRC 5 na polskim rynku wydaje Techland, gra pojawi się na rynku 16 października 2015 (nie 9.10.2015, jak wcześniej informowaliśmy) w wersjach na PC (149,90zł), PlayStation 4 i Xbox One (249,90zł) oraz na starsze konsole - PlayStation 3 i Xbox 360 (189,90 zł).
WRC 5WRC 5Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

WRC 5 pierwszą oficjalną grą WRC w rozgrywkach e-sportowych ESL

WRC 5 pierwszą oficjalną grą WRC w rozgrywkach e-sportowych ESL
Hunt 2015-10-01 22:55
Niech Codemasters postara się o licencje FIA. WRC 5 przecież to po pierdółka przy Dirt Rally.