Gry  »  Aktualności  »  Need for Speed: Shift, Nitro i World Online. Nowe gry z serii NFS
Need for Speed: Shift, Nitro i World Online

Need for Speed: Shift, Nitro i World Online. Nowe gry z serii NFS

2009-01-30 - J. Kruczek     Tagi: Need for Speed, EA Games, NFS
Seria Need for Speed powróci i to z potrójną siłą. Electronic Arts niewzruszone słabymi notowaniami NFS: Undercover zapowiedziało trzy kolejne gry z serii i to już na koniec tego roku. Nowe tytuły mają przywrócić pozycję Need for Speed na rynku.

Pierwszą i najbardziej zaawansowaną grą ma być Need for Speed: Shift. I tu niespodzianka. Shift ma być symulatorem i stawiać duży nacisk na zachowanie zarówno samochodu jak i kierowcy. Twórcy zapowiadają także dużo realistyczniejsze zniszczenia pojazdów i widok z kokpitu, który po raz ostatni w serii zagościł w NFS: Porsche. Za projekt Shift jest odpowiedzialne Slightly Mad Studios, które współpracowało przy symulatorach GT Legends i GTR 2. Do zespołu dołączyli także Michael Mann (Black Box) oraz Patrick Soderlund, mający na swoim koncie starty w wyścigach samochodowych. Druga pozycją na liście wydawniczej EA jest Need for Speed: Nitro. Gra trafi na konsole Nintendo Wii i DS a jej motywem przewodnim będzie zdobywanie podtlenku azotu za pomocą różnorodnych ewolucji. W nitro nie zabraknie również pościgów policyjnych oraz możliwości ustawiania samochodów. Grę tworzy studio EA z Montrealu. Need for Speed: World Online to wskrzeszony Motor City Online. Nowe samochodowe MMO trafi najpierw na azjatycki rynek i to już latem 2009 a do Europy i USA końcem roku. Co ciekawe Electronic Arts zapowiada, że World Online będzie darmowe, a jedyne i to minimalne opłaty będą wprowadzone za kolejne dodatki. Samochodowe MMO ma mieć największy świat jaki do tej pory zaprezentowano w grze wyścigowej. W przeciwieństwie do NFS: Shift, który ma zaspokoić potrzeby fanów symulacji pozostałe dwa tytuły mają dostarczyć maksimum relaksującej rozrywki.
Electronic Arts po raz kolejny obiecuje odrodzenie marki Need for Speed, nasuwa się tylko pytanie czy gracze udziela kredytu zaufania twórcom. Poprzednia odsłona serii, Undercover nie została przyjęta zbyt dobrze przez graczy żeby nie powiedzieć, że odniosła spektakularna porażkę. Nowe tytuły przedstawiają się dość ciekawie i co najważniejsze przed końcem tego roku wszyscy sie przekonamy czy seria Need for Speed ma jeszcze swoje miejsce na rynku gier.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Need for Speed: Shift, Nitro i World Online. Nowe gry z serii NFS

ARON
Need for Speed: Shift, Nitro i World Online. Nowe gry z serii NFS
ARON 2009-01-30 23:09
Przecież te zdjęcia to ściemą walą na odległość - jakieś kiepskie art worki... Natomiast co do tych pomysłów, to wątpię, by wypuścili rożne tytuły naraz - przynajmniej nie w tych trudnych (finansowo) czasach...aczkolwiek przeciwko powrotu Motor City nic bym nie miał, a wręcz byłbym zdecydowanie za i to bardziej realistyczne zachowanie auta, to też mi się widzi!